Aktualności
Dokumenty rekrutacyjne
- Deklaracja_o_kontynuowaniu_wychowania_przedszkolnego.docwniosek_o_przyjecie_do_przedszkola_publicznego.docWzor_wniosku_o_przyjecie_do_publicznej_szkoly.docOswiadczenie_rodzicow_%28do_przedszkola%29-1a.docxWzor_zgloszenia_do_szkoly_klasa_I_%28dzieci_z_obwodu%29a.docxOswiadczenie_rodzicow_%28do_szkoly%29_a.docx
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego
dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych
w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem
Warszawa, 27.02.2020 r.
Aktualnie nie ma wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Europejskiego Centrumds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), które nakazywałyby objęcie nadzorem osób powracających z krajów stwierdzono występowanie koronawirusa, jeżeli nie spełniają one kryteriów dla przypadku podejrzanego o zakażenie lub zachorowanie.
KRYTERIA KWALIFIKACJI do dalszego postępowania: (1) osób potencjalnie narażonych w związku z powrotem z obszarów utrzymującej się transmisji wirusa lub (2) osób, które miały bliski kontakt z osobą zakażoną.
Postępowaniu podlega osoba, która spełnia kryteria kliniczne oraz kryteria epidemiologiczne:
-
kryteria kliniczne
Każda osoba u której wystąpił co najmniej jeden z wymienionych objawów ostrej infekcji układu oddechowego:
- gorączka
- kaszel
- duszność
-
kryteria epidemiologiczne
Każda osoba, która w okresie 14 dni przed wystąpieniem objawów spełniała co najmniej jedno z następujących kryteriów:
- podróżowała lub przebywała w regionie, w którym stwierdzono przypadki koronawirusa1;
- miała bliski kontakt2 z osobą, u której stwierdzono zakażenie (kontakt z przypadkiem potwierdzonym3 lub przypadkiem prawdopodobnym4);
- pracowała lub przebywała jako odwiedzający5 w jednostce opieki zdrowotnej,w której leczono pacjentów zakażonych nowym koronawirusem.
ZALECENIA
Jeśli u ucznia lub pracownika szkoły, który przebywał w rejonie zagrożenia epidemiologicznegow ciągu ostatnich 14 dni:
1) zaobserwowano objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:
-
-
-
-
należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną (lista stacji sanitarno-epidemiologicznych znajduje się tutaj: https://gis.gov.pl/mapa/)
-
-
-
-
lub powinien zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego (listę oddziałów zakaźnych można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/byles-w-chinach-i-zle-sie-czujesz-sprawdz-co-robic
2) nie zaobserwowano wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni należy kontrolować stan zdrowia, czyli codziennie mierzyć temperaturę ciała oraz zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).
Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpią wyżej wymienione objawy, można zakończyć kontrolę.
Jeżeli w ciągu 14 dni zaobserwowane zostaną wyżej wymienione objawy to:
-
należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną,
-
lub chory powinien zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
3) miał kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem to:
-
należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną.
W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z najbliższą powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną, przekazując wszystkie niezbędne dane (kiedy i z jakiego rejonu osoba powróciła, jakie występują u niej objawy i od kiedy).
W przypadku, gdy osoba podejrzana o zakażenie wirusem zostaje skierowana do szpitala celem dalszej diagnostyki i wykonania testów na obecność wirusa państwowy powiatowy inspektor sanitarny zawiadamia o tym dyrektora placówki, a następnie w porozumieniu podejmują dalsze kroki profilaktyczne. Jednocześnie dyrektor placówki mając wiedzę o podejrzeniu przypadku zakażeniau ucznia lub pracownika powinien jak najszybciej zgłosić ten fakt do powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.
Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi(Dz.U. z 2019 r. poz. 1239, ze zm.) w przypadku podejrzenia lub rozpoznania zachorowania na chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną lekarz przyjmujący do szpitala, miejsca izolacji lub odbywania kwarantanny, kierując się własną oceną stopnia zagrożenia dla zdrowia publicznego, poddaje osobę podejrzaną o zachorowanie, chorą na chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną lub osobę narażoną na zakażenie hospitalizacji, izolacji lub kwarantannie oraz badaniom.
Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Krajowego Konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych (dostępne na stronach: mz.gov.pl, gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus) każda osoba, która została zakwalifikowana do dalszego postępowania medycznego, powinna być hospitalizowana w oddziale zakaźnym (obserwacyjno-zakaźnym) z zapewnieniem warunków izolacji oddechowej i ścisłego reżimu sanitarnego.
Osoby nie spełniające kryteriów przypadku podejrzanego o zachorowanie na koronawirusa powinny być leczone w warunkach ambulatoryjnych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.
Postępowanie rozstrzygające podejmują pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
Co to znaczy, że ktoś miał kontakt z osobą zakażoną nowym koronawirusem?
-
pozostawał w bezpośrednim kontakcie z osobą chorą lub w kontakcie w odległości mniej niż 2 metrów przez ponad 15 minut,
-
prowadził rozmowę z osobą z objawami choroby twarzą w twarz przez dłuższy czas,
-
osoba zakażona należy do grupy najbliższych przyjaciół lub kolegów,
-
ktoś mieszkał w tym samym gospodarstwie domowym, co osoba chora, w tym samym pokoju internatu szkolnego.
Osoby z kontaktu NIE są uważane za zakażone i jeżeli czują się dobrze i nie mają objawów choroby, jest mało prawdopodobne, aby rozprzestrzeniły infekcję na inne osoby, jednak zaleca im się:
-
pozostanie w domu lub w pokoju wieloosobowym w szkole z internatem przez 14 dni od ostatniego kontaktu z osobą chorą i prowadzenie samoobserwacji - codzienny pomiar temperatury i świadome zwracanie uwagi na swój stan zdrowia,
-
poddanie się monitoringowi pracownika stacji sanitarno-epidemiologicznej w szczególności udostępnienie numeru telefonu w celu umożliwienia codziennego kontaktu i przeprowadzenia wywiadu odnośnie stanu zdrowia,
-
jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji wystąpią następujące objawy (gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem), należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
Jeśli wyniki testów na obecność koronawirusa są ujemne u osoby zakażonej, z którą osoba poddana kwarantannie domowej miała kontakt – państwowy inspektor sanitarny podejmuje decyzje o wcześniejszym zdjęciu kwarantanny.
Osoby, które nie miały bliskiego kontaktu:
-
Rodzina i przyjaciele, którzy nie mieli bliskiego kontaktu z osobą chorą, nie muszą podejmować żadnych środków ostrożności ani wprowadzać żadnych zmian we własnych aktywnościach, takich jak uczęszczanie do szkoły czy pracy, chyba, że źle się poczują.
-
W przypadku złego samopoczucia powinni telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną, aby rozważyć, czy potrzebują dalszej oceny.
-
Poza osobami, które są zdefiniowane jako te, które miały bliski kontakt, reszta szkoły nie musi podejmować żadnych środków ostrożności, ani wprowadzać żadnych zmian we własnych zajęciach w placówkach edukacyjnych. Jeśli źle się poczują, poddane zostaną kwalifikacji, w zależności od objawów. To zalecenie dotyczy personelu dydaktycznego i dzieci z klasy i placówki, które nie przebywali w bliskim otoczeniu z osobą chorą.
-
Decyzja, do jakiej grupy kontaktu należą uczniowie i pracownicy powinna zostać podjęta w kontakcie ze służbami sanitarnymi, personelem szkoły, uczniem i jego opiekunami prawnymi.
Obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań takich jak kwarantanna dla wszystkich osób powracających z regionów, w których stwierdzono z utrzymującą się transmisją koronawirusa np. Włoch, czy odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.
POSTĘPOWANIE Z POMIESZCZENIAMI JEŚLI wystąpił przypadek osoby z podejrzeniem koronawirusa
W przypadku, gdy uczeń lub pracownik placówki został skierowany do szpitala z podejrzeniem koronawirusa, dyrektor tej placówki w porozumieniu z właściwym państwowym inspektorem sanitarnym może podjąć decyzję o zamknięciu instytucji na jeden dzień w celu przeprowadzenia dekontaminacji pomieszczeń i przedmiotów.
PODSTAWOWE ŚRODKI OCHRONNE PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI
Nie istnieje szczepionka ani skuteczne leczenie przeciwko koronawirusowi. Dlatego należy pamiętaćo przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:
-
Często my
-
ręce – instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się poniżej
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %).
Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.
Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniach i przedmiotach jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.
-
Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
Podczas kaszlu i kichania należy zakry
usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umy
ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlui kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.
-
Zachować bezpieczną odległość
Należy zachować co najmniej 1 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę.Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak 2019-nCoV, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.
-
Unika
-
dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusaz powierzchni na siebie.
-
Będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu po powrocie z krajów gdzie szerzy się koronawirus, jeśli nie upłynęło 14 dni od powrotu – NIE należy przychodzić do szkoły
Należy niezwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej – udać się na oddział zakaźny albo obserwacyjno-zakaźny, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Komunikacie krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych (https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-krajowego-konsultanta-w-dziedzinie-chorych-zakaznych/).
Należy przy tym pamiętać, żeby unikać środków komunikacji publicznej, aby nie narażać innych osób. Zaleca się osłonięcie ust i nosa maseczka ochronną, która stanowi pierwszą barierę ochronną dla otoczenia.
-
Będąc chorym i mając bardzo złe samopoczucie, ale gdy nie podróżowało się do krajów,w których szerzy się koronawirus – NIE należy od razu podejrzewać u siebie zakażenia koronawirusem. Jednak w dbałości o własne zdrowie NIE należy przychodzić do szkoły, należy pozostać w domu i zasięgnąć porady lekarza rodzinnego.
Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy, koronawirusy, wirusy paragrypy), czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).
-
Mając łagodne objawy ze strony układu oddechowego, gdy nie podróżowało się do krajów,w których szerzy się koronawirus należy starannie stosować podstawowe zasady higieny oddychania oraz higieny rąk i pozostać w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.
-
Unika
-
spożywania surowych lub niedogotowanych produktów pochodzenia zwierzęcego Ostrożnie obchodź się z surowym mięsem, mlekiem lub narządami zwierzęcymi, aby uniknąć krzyżowego zanieczyszczenia poprzez niegotowaną żywność, zgodnie z dobrymi zasadami bezpieczeństwa żywności.
-
Zapobiega
-
innym chorobom zakaźnym poprzez szczepienia, np. przeciwko grypie.W zależności od sezonu epidemicznego, w Polsce rejestruje się od kilkuset tysięcy do kilku milionów zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i zachorowania grypopodobne rocznie. Szczyt zachorowań ma miejsce zwykle między styczniem a marcem. Ostre infekcje wirusowe mogą sprzyjać zakażeniom innymi czynnikami infekcyjnymi, w tym wirusami. Nie należy jednak traktować szczepień ochronnych przeciwko grypie jako sposobu zapobiegania zakażeniom koronawirusem.
-
Dbać o odporność, wysypiać się, dbać o kondycję fizyczną, racjonalne odżywianie.
1 Informacje o krajach/regionach z utrzymującą się transmisją SARS-CoV-2 są dostępne pod linkiem: https://www.ecdc.europa.eu/en/areas-presumed-ongoing-community-transmission-2019-ncov
2 Bliski kontakt jest definiowany jako narażenie personelu w placówkach opieki zdrowotnej w związku z opieką nad chorymi z SARS-CoV-2, zamieszkiwanie z pacjentem, który ma zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem zw. COVID19), praca w bliskiej odległości, przebywanie w tej samej klasie szkolnej z pacjentem z COVID19, podróżowanie wspólnie z pacjentem COVID19 dowolnym środkiem transportu)
3 Przypadek potwierdzony (kryteria laboratoryjne):
wykrycie kwasu nukleinowego SARS-CoV-2 z materiału klinicznego potwierdzone badaniem molekularnym ukierunkowanym na inny obszar genomu wirusa.
4 Przypadek prawdopodobny (kryteria laboratoryjne) co najmniej jedno z następujących kryteriów:
- dodatni wynik testu w kierunku obecności koronawirusów (pan-coronavirus test),
- niejednoznaczny wynik badania wykrywającego kwas nukleinowy SARS-CoV-2.
5 na obecnym etapie dotyczy to przede wszystkim zagranicznych jednostek opieki zdrowotnej, w których hospitalizowano osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.
-
Nabór do programu e-aktywni mieszkańcy Gminy Szczaniec
Zapraszamy do skorzystania z darmowych szkoleń w ramach projektu „E-aktywni mieszkańcy w Gminie Szczaniec”.
Wszystko idzie w kierunku cyfryzacji, dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszej gminy bierzemy udział w projekcie, którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych.
Można zapisać się na jeden z siedmiu modułów:
- „Rodzic w Internecie” – zawiera m.in. wartościowe gry i treści kulturalne oraz edukacyjne dla dzieci i rodziców; wykorzystanie stron instytucji publicznych; bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych; uzyskiwanie pomocy online; zasady bezpieczeństwa w Internecie; korzystanie z zasobów cyfrowych; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; wnioski Rodzina 500+ i Karta Dużej Rodziny online).
- „Mój biznes w sieci” – (zawiera m.in. Wyszukiwanie dostawców, ofert, sprawdzanie wiarygodności potencjalnego partnera biznesowego; rozpowszechnianie w sieci informacji o swoim biznesie; wykorzystanie materiałów z sieci; prowadzenie rozmów przez Internet; komunikacja elektroniczna z dostawcami i klientami; marketing w Internecie; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; przydatne aplikacje; ePUAP i profil zaufany; rozliczenia podatkowe, deklaracje i składki na ZUS online).
- „Moje finanse i transakcje w sieci”– (zawiera m.in. prawa konsumenta; wyszukiwanie ofert, ocena wiarygodności kontrahenta; bezpieczne zarządzanie prywatnością w sieci; uzyskiwanie pomocy online; zakupy i sprzedaż przez Internet; zarządzanie kontem bankowym online, płatności elektroniczne; rezerwacja podróży online; aplikacje zapewniające bezpieczeństwo w sieci; ePUAPi profil zaufany; deklaracje podatkowe online).
- „Działam w sieciach społecznościowych” – (zawiera m.in. wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań; prowadzenie rozmów przez Internet; bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; tworzenie i prowadzenie bloga; rezerwacja podróży online; ePUAP i profil zaufany; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; promowanie wydarzeń w sieciach społecznościowych).
- „Tworzę własną stronę internetową, blog” – (zawiera m.in. rozpowszechnianie w sieci informacji o swojej stronie; wyszukiwanie treści związanych z rozwojem zainteresowań; uzyskiwanie pomocy online; komunikacja z odbiorcami strony; hosting strony i rejestracja domeny; korzystanie z analityki internetowej; reklama w Internecie; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; prawo autorskie, plagiat, prawo cytatu; ePUAP i profil zaufany).
- „Rolnik w sieci” – (zawiera m.in. pozyskiwanie informacji w sieci; komunikacja elektroniczna; uzyskiwanie pomocy online; zakupy i sprzedaż przez Internet; licencje i patenty związane z uprawą i ochroną roślin; zarządzanie kontem bankowym online; sprawdzanie prognoz pogody w Internecie; ochrona przed oszustwami w Internecie; ochrona przed złośliwym oprogramowaniem; ePUAP i profil zaufany; aplikacje mobilne dla rolników; rozliczenia podatkowe online; portale wspierające działalność rolniczą).
- „Kultura w sieci” – (zawiera m.in. wirtualne galerie muzealne; wyszukiwanie informacji o wydarzeniach kulturalnych; prowadzenie rozmów przez Internet; uzyskiwanie pomocy online; ePUAP i profil zaufany; Facebook, YouTube, Twitter, Instagram; korzystanie z map w Internecie; korzystanie z e-booków i audiobooków; rezerwacja biletów online; zakup oprogramowania w sieci; przydatne aplikacje; treści kulturalne w Internecie).
Każdy uczestnik może uczestniczyć w jednym module szkoleniowym dlatego prosimy o przemyślany wybór tematu szkolenia.
Szkolenia są całkowicie darmowe i przeznaczone dla wszystkich mieszkańców Gminy Szczaniec, którzy ukończyli 25 rok życia.
Proces rekrutacji prowadzony będzie w sposób ciągły i trwać będzie do momentu wyłonienia ostatecznej liczby uczestników danego szkolenia.
Informacje na temat uczestnictwa w projekcie można uzyskać w Szkole Podstawowej w Smardzewie :
- sekretariat,
- telefon: 68 3811678
Serdecznie zapraszany!!!
Prosimy o jak najszybszą decyzję. Czas na przeprowadzenie szkoleń jest ograniczony.
Jeżeli zajęcia odbędą się w naszej szkole to sprzęt komputerowy zakupiony w ramach projektu zostanie na wyposażeniu naszej placówki.
Drodzy Rodzice!
We wtorek (17.09.19r.) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie Rodziców.
Przerwany marsz...
Dyrektor oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Smardzewie zachęcają i zapraszają do wzięcia udziału w Akcji „Przerwany marsz…”– 2 września 2019 r.Akcja „Przerwany marsz…” ma polegać na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez fakt wybuchu II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. To wtedy życie Dzieci Wojny zostało trwale napiętnowane nieopuszczającym strachem, zatrzymanymi w pamięci obrazami okrutnej śmierci najbliższych.Planowana na pierwszy dzień szkoły akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny. Niech to będzie również wyraz szacunku i wdzięczności dla żywego pomnika historii. Przekroczenie progów szkoły przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.Zachęcamy, aby 2 września 2019 r. wspólnie z babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi, które mieszkają w naszym regionie i wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2019/2020. W ten sposób w całej Polsce stworzymy możliwość międzypokoleniowego dialogu, który będzie cennym doświadczeniem dla uczniów.Zapraszamy 2 września 2019 roku na Inaugurację roku szkolnego 2019/2020, która rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 8.00. Następnie o godzinie 9.00 odbędzie się Apel, którego punktem kulminacyjnym będzie wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” towarzyszącego Polakom od wielu lat.
Klauzula informacyjna dotycząca stosowania monitoringu wizyjnego
Uwaga rodzice dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2019/2020.
Z powodu zmian jakie zachodzą w naszej placówce tj. remont sali grupy młodszej dni otwarte nie odbędą się. Rodziców dzieci 3-4- letnich oraz 5-6- letnich prosimy o zapoznanie się z wyprawką jaką trzeba zapewnić dziecku od 3.09.2019r.
Wyprawka przedszkolaka dzieci 3-4- letnich:
- ręczniczek do rąk
- szczoteczka, pasta do zębów i kubeczek
- mydło w kostce x1- pudełko chusteczek higienicznych
- mała poduszka „jasiek”- zmienne obuwie- kapcie na zatrzask, rzepy nie na sznurowadła
- podpisany worek, do którego włożyć dziecku ubranie na przebranie ( majteczki, spodnie, skarpetki, koszulka)- kredki grube bambino 12 kol.
- klej w tubce x1- zeszyt 16k
- teczka na prace Wszystkie rzeczy muszą być podpisane.
Wyprawka przedszkolaka dzieci 4-5- letnich:
- ręczniczek do rąk- szczoteczka, pasta do zębów i kubeczek
- mydło w kostce x1
- pudełko chusteczek higienicznych
- zmienne obuwie- strój gimnastyczny
- klej w tubce x1
- blok techniczny biały i kolorowy
- piórnik( tuba) z przyborami ( ołówki, kredki bambino)
- nożyczki
- zeszyt 16k
- teczka na prace
Wszystkie rzeczy muszą być podpisane.
Gramy w Ręczną!
Szkoła Podstawowa ze Smardzewa została zakwalifikowane do ogólnopolskiego programu Gramy w Ręczną. Gratulujemy! Program Gramy w Ręczną to akcja Ministerstwo Sportu i Turystyki i Handball Polska Zajęcia w ramach programu mająca na celu zwiększenie zainteresowania dzieci sportem, ze szczególnym uwzględnieniem piłki ręcznej. Obejmuje wsparcie finansowe zajęć z piłki ręcznej w szkołach, zawodów, szkolenia dla nauczycieli w-f i doposażenie sekcji szkolnych w sprzęt sportowy do uprawiania szczypiorniaka.
Zawody
Dnia 15.05.19 uczniowie naszej szkoły wraz z Panią Karoliną uczestniczyli w zawodach piłki nożnej. W rozgrywkach brały udział szkoły z powiatu: SP1 Świebodzin, SP Gościkowo, SP 7 Świebodzin, SP Szczaniec.Po zaciętej i bardzo dobrej grze naszej szkoły wygrywamy z SP7, SP Szczaniec. W ostatnich minutach meczu SP1 remisuje z nami, przez co na tablicy wyników widnieje wynik 1:1.
W ostatniej fazie rozgrywek zmierzyliśmy się ze szkołą z Gościkowa. Przegrywamy 2:1. O kolejności pierwszej trójki decydowała ,,mała tabela”, która mimo dobrego stosunku bramek, plasuje Naszą szkole na III miejscu.SP Smardzewo: Łuczak Maksymilian, Niewiadomski Piotr, Kosarzycki Michał, Ciesielski Jakub, Pałgan Patryk, Spychała Jakub, Kuster Radosław, Wojtyna Paweł.
Gratulacje dla Naszego zespołu za walkę i serce pozostawione na boisku.
Zmiana terminu
UWAGA!
Zmiana terminu!
Zdjęcia klasowe będą robione 13.05.2019r. VIII klasa przychodzi na galowo.
Obiady
Drodzy Rodzice!
Przypominamy, że nieobecność dziecka, które chodzi na obiady zgłaszamy rano o godz. 8.00 telefonicznie na nr sekretariatu szkoły 68 381 16 78 lub sms na telefon komórkowy p. Dyrektor 692 927 400. Odpisy są uwzględniane od 3 dnia nieobecności dziecka.
Zebranie z Rodzicami
Zebranie z Rodzicami
odbędzie się 07.05.2019r. o godzinie 16.00.
Zapraszamy
02.05.2019r.
Drodzy Rodzice!
Informujemy, że 02.05.2019r. jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć w szkole i przedszkolu.
Życzenia
Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych,
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny.
Pogody w sercu i radości płynącej
ze Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego święconego
w gronie najbliższych życzy Dyrekcja,
Nauczyciele oraz Pracownicy SP im. św. Jana Pawła II w Smardzewie.
Przerwa świąteczna
Drodzy Rodzice!
Informujemy, że przerwa świąteczna w Szkole Podstawowej oraz oddziale przedszkolnym potrwa od 18.04.19r. do 23.04.19r.
Od 24.04.19r. zajęcia będą odbywały się zgodnie z planem.
Egzamin ósmoklasisty
Szanowni Rodzice!
Informujemy, że egzaminy ósmoklasistów odbędą się zgodnie z planem w dniach 15-17.04.2019r.
Uczniowie powinni się stawić w szkole o godzinie 8.00. Obowiązuje strój galowy. Proszę wziąć ze sobą wodę, długopisy oraz legitymację szkolną.
Strajk
Informujemy, iż z dniem 08.04.2019r. nasza placówka przystępuje do strajku nauczycieli do odwołania.
Szkolny turniej tenisa stołowego
Dnia 15 marca 2019r. w naszej szkole odbył się szkolny turniej tenisa stołowego chłopców klas IV-VIII w grze indywidualnej. Uczestniczyło w nim 13 zawodników. Po zaciekłych pojedynkach na podium stanęli:
I miejsce - Maksymilian Łuczak, kl. VI
II miejsce - Adrian Bociański, kl. VI
III miejsce - Piotr Niewiadomski, kl. VI
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale. Organizatorem turnieju był pan Zdzisław Kurowski a sędziami koledzy i koleżanki: Dominika Burka (kl. VI), Oliwia Mikołajczyk (kl. VI), Wiktor Kinnek (kl. V) i Mateusz Doering (kl. V).
Wyjazd do Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie
W dniu 22.02.2019r. uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Smardzewie odwiedzili Powiatowy Zespół Szkół w Świebodzinie. Uczniów powitali p. Jan Łanocha z-ca kierownika warsztatów szkolnych i p. Adrianna Krzemińska pedagog szkoły, którzy byli wytrawnymi przewodnikami podczas wizyty w szkole. Nasi wychowankowie jako potencjalni uczniowie PZS w Świebodzinie, mieli możliwość obejrzenie placówki, poznania nauczycieli. Uczniowie oprócz bazy lokalowej szkoły mieli możliwość zwiedzenia warsztatów praktycznej nauki zawodu: gastronomii oraz mechaniki.
Grono Pedagogiczne szkoły w ciekawy, przekonywujący sposób zachęciło uczniów do pojęcia nauki w PZS w przyszłym roku szkolnym.
Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym bardzo dziękują za bardzo miłe przyjęcie oraz wartościową lekcję w ramach doradztwa zawodowego.
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego
Drodzy Rodzice!
Informujemy, że od wtorku 12.03.2019r. do 29.03.2019r. można składać wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Smardzewie. Wnioski można pobrać w sekretariacie szkoły.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Październik 2024
- Luty 2024
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Wszystkie